Yison Celebrat G3 3.5mm Wired Earphone
Key Features
- Frequency range: 20-20000HZ
- Compatible With Multi Devices
- Microphone included
- Sensitivity: 92dB±3dB
Payment Options
140৳154৳
Cash Discount Price
Online / Cash Payment
—/month
Regular Price: —
Compare Bank EMI Options
Specifications
| General | |
| Brand | Yison |
| Model | Celebrat G3 |
| Main Features | |
| Connection Type | Wired - 3.5mm |
| Frequency | 20-20000Hz |
| Impedance | 16Ω±15% |
| Microphone | Yes |
| Sound level/Sensitivity | 92dB±3dB |
| Physical Specification | |
| Connector | Wired |
| Drivers | 10mm |
| Weight | Lightweight |
| Warranty Information | |
| Warranty | 03-month Warranty |
Description
Yison Celebrat G3 3.5mm Wired Earphone
Yison Celebrat G3 Earphone comes with Microphone and 3.5mm wired connectivity. This Yison Celebrat G3 featured with Frequency range 20-20000HZ, Impedance of 16±15%, Sensitivity 92dB±3dB. The new Yison Celebrat G3 3.5mm Wired Earphone has 03-month warranty.
What is the price of Yison Celebrat G3 3.5mm Wired Earphone in Bangladesh?
The latest price of Yison Celebrat G3 3.5mm Wired Earphone in Bangladesh is 140৳. You can buy the Yison Celebrat G3 3.5mm Wired Earphone at the best price from our website or visit any of our showrooms.
EMI Price Calculator